Pierwsze koszenie nowego trawnika można wykonać, kiedy trawa najszybciej rosnąca osiągnie wysokość około od 6 cm do 10 cm. Takie koszenie trzeba wykonać wysoko na wysokości: 3,5 cm; 4 cm; 5 cm; 8 cm w zależności od rodzaju trawnika.

Wałowanie trawnika po pierwszym koszeniu

Taki sposób koszenia dotyczy również drugiego koszenia. Dopiero kolejne koszenia można wykonać niżej. Koniecznie trzeba pamiętać o dokładnym naostrzeniu noża, który będzie służył do pierwszego koszenia. Przed pierwszym koszeniem i po pierwszym koszeniu, należy wykonać zwałowanie trawnika lekkim wałem, aby docisnąć rośliny do podłoża. Jeżeli czynności wałowania nie zostaną wykonane, może nastąpić wyrwanie trawy z korzeniami przez nóż kosiarki.

Częstotliwość koszenia trawy jak często kosić trawnik?

Częstotliwość koszenia jest związana z szybkością wzrostu traw, ale w sezonie nie powinna być mniejsza od jednego koszenia w tygodniu. Inna metoda pielęgnacji trawników zakłada, że koszenie można wykonać, kiedy trawa jest około ⅓ dłuższa od wysokości zamierzonej; na przykład jeśli chcemy uzyskać trawę o długości 6 cm, należy ją kosić, gdy urośnie do około 10 cm. Nie trzeba przekraczać granicy koszenia, która powinna wynosić około ½ wysokości.

Jak ścinać wysoką trawę – ścinanie wysokiej trawy

Jeżeli istnieje zamiar skoszenia trawnika nisko, ścinanie wysokiej trawy lepiej rozłożyć na dwa etapy. Ścinanie wysokiej trawy można wykonać w kilkudniowych odstępach. Częste koszenie trawnika powoduje powstawanie zwartej, mocnej i gęstej murawy. Przed zimą trawę trzeba nisko przyciąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *