Wielu z nas marzy o tym by nasz trawnik atrakcyjnie się prezentował, dlatego też jednym z głównych tematów z jakim powinniśmy się zapoznać jest aerator wertykulator jaki kupić i kiedy stosować. Tak jak już Państwo wiedzą z naszego poprzedniego artykułu Aeracja i Wertykulacja Trawnika kiedy robić to w jakich miesiącach wykonujemy wertykulację czy też aerację ma znaczenie. W tym wpisie postanowiliśmy doradzić Państwu na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego aeratora – na jakie aspekty należy szczególnie zwrócić uwagę. Wielu ludzi kieruje się tylko i wyłącznie ceną podczas wyboru sprzętu do ogrodu – myśląc, że kupując drogie maszyny kupią produkt wysokiej jakości. Często aerator o połowę tańszy może być bardziej funkcjonalny od tego drogiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym podpowiemy Państwu jaki aerator wybrać!

Aerator Wertykulator jaki kupić?

 

Jeśli pragniesz mieć zadbany trawnik pewnie wiesz już, że jedna kosiarka nie wystarczy – dlatego w wpisałeś w wyszukiwarkę jaki aerator wertykulator kupić. Świetnie, że trafiłeś na naszą stronę – nasze lata doświadczenia pomogą wybrać odpowiedni sprzęt dla Twojego ogródka. Sekret pięknego trawnika nie leży tylko w jego koszeniu. Musimy pamiętać również o odpowiednim spulchnianiu jak i napowietrzaniu gleby, na której rośnie nasz trawnik trawnik. Dlatego też powstał nasz poradnik – chcemy podzielić się naszą wiedzą na temat ogrodów. Przejdźmy zatem do sedna sprawy.

Jaki aerator wertykulator kupić?

Jaki Aerator wertykulator jest najlepszy?

Aby wybrać najlepszy aerator wertykulator musimy przede wszystkim wybrać jego rodzaj. Wyróżniamy 3 rodzaje wertykulatorów:

  • Elektryczne – swoim wyglądem przypominają kosiarki, jedyne czym się różnią to swoją budową – zamiast ostrzy posiadają specjalny wałek, który jest wyposażony jest w kolce. Tak jak wspomnieliśmy w naszym poprzednim artykule – kolce służą do napowietrzania gleby.
  • Ręczne – jak można się domyślić swoim wyglądem przypominają grabie. Dostępne są w dwóch wariantach bez kółek lub z. Odpowiedzialne są za wertykulację czyli jak już Państwo wiedzą za nacinanie gleby dla jej łatwiejszego nawożenia i podlewania.
  • Spalinowe – swoją budową tak jak elektryczne przypominają kosiarki. Ten typ jednak spotkamy w sklepach o zróżnicowanej mocy. Tego typu aerator wertykulator jaki kupić przeznaczony jest już dla ogromnych terenów. Jak łatwo wywnioskować spalinowe są już dużo droższe od tych elektrycznych.

Aerator wertykulator kiedy stosować

Wpisując w wyszukiwarkę wyrażenie aerator wertykulator kiedy stosować nie dostajemy jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od tego jakiej odpowiedzi oczekiwaliśmy. Wielu ludzi poprzez to wyrażenie szuka dokładnych terminów kiedy wykonuje się aerację i wertykulację. Dokładnie terminy opisaliśmy już w naszym wcześniejszym artykule Aeracja i Wertykulacja Trawnika kiedy robić natomiast w tym artykule podpowiemy Państwu kiedy możemy śmiał stwierdzić, że nas trawnik wymaga aeracji.

kiedy stosować wertykulację

Odpowiedź na pytanie „aerator wertykulator kiedy stosować?” jest bardzo prosta. Po tym jak zasiejemy trawnik po okresie 3 lat należy wykonać pierwszą wertykulację i aerację trawnika. Cały zabieg należy wykonać przy chłodnej pogodzie kiedy ziemia będzie lekko wilgotna. Należy pamiętać o tym, że susza oraz zbyt wilgotna gleba nie sprzyja całemu procesowi wertykulacji.

Bardzo ważne jest to by zachować odpowiedni okres regeneracyjny dla naszego trawnika. Musi być to co najmniej 1-2 miesięcy zanim przyjdą pierwsze mrozy. Cały Proces warto powtarzać wczesną wiosną po pierwszy skoszeniu trawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *