8 narzędzi, których potrzebuje każdy właściciel domu!

najważniejsze narzędzia

Jeśli chodzi o utrzymanie domu, możesz nie myśleć o perspektywie konserwacji tak bardzo. Jednak wybór odpowiednich narzędzi sprawi, że Twoje życie będzie o wiele łatwiejsze, jeśli chodzi o utrzymanie domu i konserwację. Niezależnie od tego, czy jesteś pojedynczym właścicielem, czy rodziną ze zwierzętami domowymi i dziećmi, będzie wiele różnych okazji, w których trzeba coś zrobić wokół domu. Od naprawy cieknących rur po wymianę starych desek podłogowych – każdy właściciel domu potrzebuje dostępu do kilku podstawowych narzędzi konserwacyjnych. Zapoznaj się z naszymi 6 sztuczkami dotyczącymi konserwacji domu metodą „zrób to sam”, które znacznie ułatwią Ci życie!

Zestaw kluczy sześciokątnych do blokowania drzwi

Jeśli kochasz majsterkowanie i masz smykałkę do samodzielnego naprawiania rzeczy, to przekonasz się, że zakleszczarki do drzwi są bardzo przydatnym dodatkiem do Twojego zestawu narzędzi do majsterkowania. Oszołomy drzwi są w zasadzie zestaw kluczy sześciokątnych, które są używane do poluzowania zacięcia na płycie uderzeniowej drzwi. Młoty do drzwi mogą być pomocne, jeśli trzeba zrobić więcej ciężkich konserwacji na drzwiach, takich jak usunięcie zamka i zmiana położenia płyty uderzeniowej.

Miarka taśmowa

Jeśli jesteś jak większość właścicieli domów, prawdopodobnie stale mierzysz rzeczy. Taśma miernicza jest niezbędnym narzędziem do mierzenia rzeczy w domu, niezależnie od tego, czy planujesz remont, instalujesz nowe meble, czy po prostu próbujesz ustalić, w którym pokoju coś się znajduje. Z pewnością masz kilka różnych rodzajów miar w domu, więc upewnij się, że oznaczyłeś je dla ułatwienia. Taśma miernicza przydaje się, gdy trzeba zmierzyć wykładziny i dywany, okna, ramy drzwi i okien oraz wiele innych rzeczy.

Podnośnik nożycowy

Podnośniki nożycowe są jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, które możesz mieć w swoim domu do konserwacji i napraw. Podnośnik nożycowy pozwala na dotarcie do wysokich miejsc, do których drabina byłaby zbyt duża i jest wyposażony w bramkę bezpieczeństwa, aby uchronić Cię przed urazami.

Podnośnik nożycowy jest świetny do wielu różnych zadań. Można go używać do zdejmowania lampek i naczyń, zdejmowania dachówek, aby uzyskać dostęp do rynien i rur spustowych i wiele innych.

Piła z otworem na klucz

Piła otworkowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi, które możesz mieć w domu. Dziurkownice są świetne do przecinania muru, drewna i betonu.

Otwornice są dobre do wielu różnych prac, od przecinania drewnianych palisad po przecinanie cegieł i muru. Są również doskonałym narzędziem do majsterkowania w domu, np. do wycinania otworów w drzwiach pod dzwonki i wizjery.

Zestaw śrubokrętów 3 w 1

Zestaw śrubokrętów jest niezbędnym narzędziem dla każdego majsterkowicza lub entuzjasty utrzymania domu. Możesz ich używać do wielu różnych zadań, od naprawiania rzeczy wokół domu po instalację i naprawę urządzeń.

Zestaw śrubokrętów jest idealny do otwierania i zdejmowania drzwi i okien, a także do instalowania i naprawiania rzeczy w domu, takich jak cieknący kran czy wadliwa zmywarka.

Klucz nasadowy i grzechotka

Klucze nasadowe i grzechotki są jednymi z najbardziej użytecznych i wszechstronnych narzędzi do utrzymania domu, jakie możesz mieć. Klucz nasadowy służy do odkręcania i dokręcania różnego rodzaju nakrętek i śrub, natomiast grzechotka służy do luzowania lub dokręcania śrub i nakrętek, aby nie poluzowały się z czasem.

Klucz nasadowy i grzechotka przydają się do różnych prac wokół domu, takich jak usuwanie i montowanie płytek oraz instalowanie karniszy i półek.

Rękawice ochronne i opaski

Ochrona siebie podczas majsterkowania i prac związanych z utrzymaniem domu jest niezbędna. Podczas pracy z elektronarzędziami i maszynami prawdopodobieństwo wypadku jest większe. Noszenie rękawic ochronnych zapobiegnie skaleczeniom i otarciom na dłoniach i ramionach od narzędzi. Para okularów ochronnych ochroni Twoje oczy przed gruzem i zanieczyszczeniami pochodzącymi z maszyn. Opaska zapobiegnie poparzeniom lin, a poparzenia lin mogą prowadzić do poważnych infekcji.

Jakich narzędzi do konserwacji potrzebujesz?

To tylko kilka z narzędzi, których potrzebuje każdy właściciel domu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kilku dodatkowych narzędzi, aby ułatwić życie wokół domu, poszukaj niedrogiego zestawu narzędzi w lokalnym sklepie z narzędziami. Możesz trzymać tam te narzędzia, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp.

Istnieje również wiele narzędzi do utrzymania domu, o których możesz nie myśleć jako o niezbędnych, ale przydadzą się, gdy będziesz próbował utrzymać swój dom w dobrej formie. Łatwym sposobem, aby dowiedzieć się, jakie narzędzia Twój dom potrzebuje do regularnej konserwacji jest prowadzenie dziennika tego, co trzeba zrobić, kiedy. W ten sposób możesz upewnić się, że śledzisz wszystko, co trzeba zrobić i co trzeba zrobić.